Nečaje

není

Obsáhlá recenze na nečaj Yerba maté + rozloučení

 Po více, než dvou letech na e-čajovně vidím, že toto forum je mrtvé, nemám důvod nadále sledovat neaktivní stránky, co jsem potřeboval vědět pro start jsem našel a děkuji za produktivní práci z let minulých.

Cesmína Velkolistá (Ku-ting)


//okrasná cesmína velkolistá (pravděpodobně křížený druh)

Kašmírský čaj - Kahwa

Poprvé jsem kašmírský čaj ochutnal na Čajomír Festivalu 2010 - za což bych rád poděkoval zástupcům čajovny z Kadaňě. Tento nápoj není rozhodně v čechách příliš známí, proto jsem se rozhodl si ho doma připravit a podělit se s Vámi o přípravu, ingredience a o pocity.

Africká směs

Africká směs Ibišku a koření
Velice aromatický čaj, koření tvořící většinu v této směsce, přímo nečpí, vůně je mírná, přesto však působí velice ostře. Největší sušené celistvé lístky tvoří Ibišek.

Za svěžest a mládí prý vděčí Madonna kustovnici

Tak jsem se na stránkách časopisu 100+1 dočetla, že za svůj vzhled a životní elán prý Madonna, ale také Kate Mossová a řada dalších celebrit vděčí bobulím goji.

Fotogalerie Jiaogulanu

Konečně jsme vyhledali a na web vložili několik povedených fotografií našich Jiaogulanů z minulých let :-).

http://www.jiaogulan.cz/fotogalerie.htm

Jiaogulan - pěstování a zpracování

Milí čajomilové, před nějakým časem se tu objevil článek o Jiaogulanu, pětilistém ženšenu. Tento čaj-nečaj jsem už měl možnost před tím vyzkoušet a moc mi chutnal, rozhodl jsem se proto zkusit tuto rostlinu pěstovat.

Bylinné "nečaje"

 

bylinky

O byliny se zajímám od dětství a ráda bych tímto svým počinem chtěla rozšířit všeobecné povědomí o nich a milým čajomilům ukázat, že nejen z keříku lze připravit chutný a osvěžující nápoj, jehož kvality oceňovali již naši předkové(o čajovníku si tehdy mohli nechat tak maximálně zdát:-)).

Syndikovat obsah