Bílý čaj

Pointeurs laser ou stylos laser

Les pointeurs laser ont été utilisés comme aides à la présentation par des formateurs professionnels pendant de nombreuses années, sans incidents signalés au Royaume-Uni.

Shou Mee - starobylé obočí

Malá čajová recenze pro začínající čajomily/čajomilkyně

Tento čaj pochází z číny, z provincie Fu-ťien. Jedná se o oblast v jižní Číně, která se rozkládá přímo naproti ostrovu Taiwan.

Degustace Bai Hao Yin Zhen

No, dokonce sem se i dostal k tomu, napsat článek o něčem jinym než o DJ. Nedávno jsem si v Teanetu koupil Bai Hao Yin Zhen, abych si trochu rozšířil chuťové spektrum v bílých čajích, protože jsem zatím ochutnal z bílých jen Pai Mu Tan. Nuže...

Bai Hao Yin Zhen jaro 09, cena 130,-/50g, Teanet

Pai mu tan - Bílá pivoňka

Jedná se o můj nejoblíbenější čaj. Piji ho nejdéle ze všech čajů, přibližně 5 let. Za tuto dobu jsem ho připravoval i ochutnával připravený od jiných osob nespočetněkrát, a proto si myslím, že k němu mám co říct. V následujících řádkách a fotografiích vás seznámím s přípravou, kterou podle mě dosahuji nejlepší Bílé pivoňky.

Čajová abeceda od A - E

Pojem čaj je natolik obecný, že si pod ním můžeme představit jak čajový obřad, tak rum v čaji. Pojďme se podívat na pár základních pojmů spojovaných k čaji tak, jak nám je uživatel Matousz připravil.

Bílý čaj

Bílý čaj, po dlouhé staletí považován za čaj císařů, je vysoce hodnotný, nefermentovaný, lehce oxidovaný a nejpřirozenější čaj. Jeho výroba se od jiných čajů velmi liší. Vyrábí se z mladých čajových lístků nebo pupenů. Mladé lístky mají na povrchu jemné bělavé chloupky, díky kterým dostal svůj název.

Syndikovat obsah