Tie guan yin 5 Oolong Autumn 2010 tea Fujian Anxi

Druh: oolong
Sklizeň: podzim 2009
Lokalita: FUJIAN ANXI
Balení: vakuovaný pokoveny obal
Hmotnost: 100 g
Cena: $4.50 + $4 doprava
Prodejce: eBay sources-chinamall

Příprava: (pokus o) gong fu, yixing, voda vodovodní přefiltrovaná, ohřátá na ohni ve skle, nepřevařená (90-95°C), ~ 10g čaje (viz. foto)

Čaj mne příliš nezaujal .. Nálevy byly vyrovnané, sléval jsem konvičku okamžitě (zalití a oplach konvičky). Sypaný čaj má velmi silnou vůni čerstvě posekané trávy, i chuť tomu velmi odpovídá. Na začátku tato chuť i vůně přebila jakékoliv florální tóny, alespoň první dva nálevy najisto. U druhého nálevu se začínal projevovat sladší a železitý aftertaste. Třetí nálev m o něco slabší trávovou chuť, nálev je pocitově "hustší a olejovitější", aftertaste velmi sladký. Čtvrtý a pátý nálev delší zalití, výraznější trpčí chuť tříslovin a železitá chuť. Šestý nálev finální, nepřinesl nic zajímavého, není třeba lístky nadále trápit :] ..

Kvalitu čaje fundovaně neposoudím, ale mně osobně čaj příliš neoslovil, v této ceně se asi nějaký zázrak dá očekávat stěží. Zatím jsem Bohyni s takto intenzivní chutí i vůní trávy neochutnal, je možné, že vhodnější příprava bude v gaiwanu a zalévat chladnější vodou, zkusím to. Slaběji oxidované tie guan yin mám raději více "florální, aromatičtější", zde jeden tón přebil vše ostatní ..
Fotky jednotlivých nálevů smysl nemají. Mimochodem, nevíte jak sem nahrávat fotky tak, aby bylo vidět v zápisníku ne výřezy, ale miniatury? :]

Tie lístky vyzerajú vcelku

Tie lístky vyzerajú vcelku bordelózne, ale čo čakať za tú cenu... tak ale aj tak môže ísť o fajn čaj. Ja tento typ oolongov moc nemusím.. pri vyššej koncentrácií mi prídu tie kvetinové tóny až plastové. Ale musím asi opäť raz vyskúšať dáku vyššiu sortu.

Obrázek uživatele Spachal

Ja ty "voňavé" bohyně

Ja ty "voňavé" bohyně mám docela rád, ale zde jsem moc květinových tónů necítil, vše překryla ona "chlorofylová" vůně i chuť ..

Ja som ich mal tiež veľmi

Ja som ich mal tiež veľmi rád, ale som sa ich trochu prepil a po tom čo som začal piť Dan Congy a pecenejsie oolongy tak mi začali prichádzať dosť fádne.

Obrázek uživatele Spachal

Ja to mel presne naopak, Tie

Ja to mel presne naopak, Tie Guan Jin jsem znal jako hodne oxidovany oolong (pres 40%?) - pamatujete si nekdo na ty "oranzove plechove placatky" od Milcu, prodava se to jeste? Teprve pak jsem zacal ochutnavat svetlejsi a "kvetinove" varianty a ty mi take chutnaji, snad se jich neprepiji :]

Obrázek uživatele mechatronik

Spachal: pošlu ti html

Spachal: pošlu ti html kody, kterými ty miniatury uděláš. ideální je nahrávat fotky kamsi mimo web - ideálně na tvé vlastní stránky. Zasláno PM.

Abych nebyl mimo téma - chválím tvou práci, energickou snahu rozšířit čaje a podělit se s ostatníma.
------------------------------
s úctou a přátelským pozdravem
-|| T¤m@$ Ķ£¤ųđą ||-

Obrázek uživatele Spachal

Ahoj, soukroma zprava

Ahoj, soukroma zprava prisla, obrazky se sice nezobrazuji, ale zaklady (x)html jeste zvladam, jen mi prislo divne, ze se zde pouzity redakcni system takhle chova. Vidim to poprve :].
Domen mam vcelku dost, ale umistovat obsah mimo web, pro ktery je urceny, je vzdy trochu riziko do budoucna, takze radeji asi zustanu zde u tech vyrezu, co se da delat.

Obrázek uživatele mechatronik

Ok, snažil jsem s jen

Ok, snažil jsem s jen pomoct, nevěděl jsem, jak rozsáhlé mohou být tvé znalosti, budiž mi tedy odpuštěno přihlouple podrobné vysvětlování :-)

To vkládání mě vcelku také překvapilo. Další možnost, kterou jsem objevil je přímo označení obrázku na ext. stránkách a ctrl c a v do zápisníku. Pro případné další autory :-)
------------------------------
s úctou a přátelským pozdravem
-|| T¤m@$ Ķ£¤ųđą ||-

Obrázek uživatele Spachal

Ne, to jsem asi spatne

Ne, to jsem asi spatne odpovedel, kazde pomoci si vazim. A abych se priznal, ani me nenapadlo, ze by sel vkladat html kod v editoru. Az ted jsem si vsimnul, ze ten vizualni editor umoznuje editaci html kodu prispevku ..
Spise jsem myslel, zda neni nekde moznost treba v nastaveni uzivatele toto zmenit. Ale resit to nebudu, kdo se chce na obrazek podivat, tak proste klikne na vyrez, vsak v principu o nic nejde :]