Slazení čaje

Podle všeho je řada čajů, které se sladí. Asi především černé. Například rize se hodně sladí. Jaké s tím máte zkušenosti? Jaké druhy jsou podle vás dobré sladit? Co například Balasun?

Obrázek uživatele Stan

Ani bych neřekl, že je

Ani bych neřekl, že je řada čajů, které se sladí, jako spíš je řada lidí, kteří sladí čaj. V tom vidím dost podstatný rozdíl. Zvyk slazení čaje, souvisí především se způsobem konzumace přicházející z Velké Británie, resp. Ruska. A tam byl vždy na prvním místě čaj černý.

Sladit je možno v podstatě každý čaj, ovšem je otázkou co to přinese. Cukr (popřípadě jiné, neagresivní sladidlo), stejně jako sůl, může při vhodné dávce podtrhnout některé chuťové složky nápoje, může dodat materiál pro tvorbu energie, resp. vyrovnání minerálního deficitu (v případě soli). Aby na konci v šálku nezbyla jen sladká a teplá voda, to už je na citlivosti každého a na jeho chuti experimentovat a hledat pro sebe správnou míru.
Osobně nesladím žádný čaj.
Nápoje jako Rize, Tuareg, Yogi, apod., za čaj nepovažuji.

Obrázek uživatele lotus

Souhlasím s tebou, až na

Souhlasím s tebou, až na ten úplný závěr. Proč vlastně nepovažuješ Rize za čaj?
龙井茶 = 愛 {nemám nic společného s čajovým obchodem}

Já bych to až tak černě

Já bych to až tak černě neviděl s těma nápojema(Rize, Yogi, Tuareg, čaj ze samovaru) - jsou to prostě čajové speciality nějaké země, regionu atd.. Takže nejsem proti tomu, když si tam lidi dají cukr.

Obrázek uživatele Stan

To lotus: Ááá, máte

To lotus: Ááá, máte pravdu. Rize do mého výčtu nepatří. Nějak jsem se nechal unést. Chyba. Omlouvám se.

To jungletea: Pokusím se to vysvětlit.
Čaj je pro mě to, co je derivátem rostliny čajovníku Camelia sinensis. Vím, že problém je v češtině. Pojem "bylinkový čaj" je naprosto v pořádku, nicméně je to z mého pohledu nesmysl.
A abych pravdu řekl, nejsem proti tomu, aby si lidi dali cukr do čehokoli, včetně čaje. :-)