Pure Origin Ceylon teabags

   Po delší době zdravím všechny čajomily.

Chtěl bych zde otevřít diskuzi o čajích, o kterých mnozí asi ani nevíte. Já jsem o nich také nevěděl, až do neděle, kdy jsem náhodou navštívil obchod Marks&Spencer. Jedná se o anglický obchod s oblečením a v některých obchodech této značky mají oddělení s potravinami, kde najdete desítku druhů čaj. Jsou to čaje anglického tipu. Převážně černé ale najdete zde i zelené čaje a ovocné a bylinné nečaje. Černé čaje mají označené podle síly nálevu od 1 do 5. Většina je porcovaná v sáčcích ale mají i sypané. Dokonce některé nesou označení FAIR TRADE.

Zakoupil jsem si  Pure Origin Ceylon teabags NO1, spíše ze zvědavosti ale můžu říct, že tenhle čaj je velice jemné, lehce kořeněné chuti. Velice mně překvapil a myslím si že 50ks kulatých sáčků za cca 50Kč u mě doma dlouho nevydrží.

Pokud máte s čaji Marks&Spencer někdo zkušenosti budu rád, když se zapojíte do diskuze.

 

Marks&Spencer maju vseobecne

Marks&Spencer maju vseobecne velmi dobre obycko caje britskeho typu. Vyborny je modry Extra Strong loose tea - nepostradatelny do Yogiho a vobec vzdy ked mame chut na caj s mlieckom. Dobry bol aj sackovy earl grey, no pozor, ma upne inu aromu ako napr lipton a ostatne beznejsie znacky. A pre pripad, ze sa ponahlam, som objavil nedavno mnamkove pyramidkove PGtips z Tesca.

Jak ten ceylon

Jak ten ceylon připravuješ? Já právě tenhle čaj už nějakou chvilku mám a moc mi neubývá-když ho nechám louhovat víc jak minutu, tak dost zhořkne, jinak se dá pít, ale žádná sláva pro mě. Na druhou stranu jsem si tam asi před rokem kupoval sypaný earl grey a ten jim musim pochválit, kupoval jsem to tam jako 1. čaj a příjemně mě překvapil.

Obrázek uživatele dovve

Čaj si dělám do O,5l

Čaj si dělám do O,5l konvičky do které dám 2 kulaté sáčky a louhuji 3 minuty. Mě to takhle vyhovuje. Pokud je to na tebe moc hořký tak zkus ubrat množství čaje a nebo dobu louhovaní a nebo obojí...