Letní čajování?

V létě po zkouškách (červenec) bych rád porůznu v odpoledních chtěl chodit čajovat do Ladronky. A napadlo mě, že když by se někteří z vás chtěli připojit, tak bychom to mohli nějak dohodnout, abych šel, když by se to hodilo vám.

 Čajíky bychom taky dohodli - pokud by byl zájem, mohli bychom třeba sjet Menghai 7542 ročníky 97, 96 a 93 po sobě - nebo se mrknout na mladší věci atakdále - to by se dohodlo :)

 Tedy otázka - měl by někdo zájem?/kdy?/jaké čaje? 

Jakub 

Obrázek uživatele Pyroh

Jen aby to bylo vidět v

Jen aby to bylo vidět v diskuzi...
JT

P.S. Je potřeba, aby přihlášení členové vyplňovali ověřovací kód?

Ahoj, bydlím na Strahově a

Ahoj, bydlím na Strahově a šel bych do toho rád, i když jsem začátečník :-)

Michal Z.

Obrázek uživatele Pyroh

Ti nevím, podle tea-earthu

Ti nevím, podle tea-earthu to každopádně docela doháníš :)

Když ještě pár lidí projeví zájem, můžeme dohodnout, jaké čajíky bychom dali.
Jakub

Obrázek uživatele Luděk

Určitě bych zájem měl,

Určitě bych zájem měl, ale vzhledem k tomu jak sem vytíženej to vidím spíš, že to nechám zrát až budete mít nějaký konkrétní termíny..dík

Obrázek uživatele Pyroh

Ahoj, tak balík z

Ahoj, tak balík z thechineseteashopu dorazil, takže tak cca za týden můžeme začít. Mám následující nápady:
a) "Levné a dobré": 2005 Menghai Gu Cha; 2010 YS Purple Yiwu; 2007 Boyou Manlu.

b) Menghai 7542: 1997; 1996; 1993.

c) 90s alfa: CNNP Red Mark; CNNP Iron Mold; CNNP cosi.

d) 90s beta: 98 Kunming TF brick; Small Yellow Label; Menghai 8582.

Můžeme klidně dát všechno (ale ne najednou, nemám teď takovou výdrž :)) - spíš jestli by vás to takhle zajímalo.

jodo - co kdybys zkusil navrhnout nějaké termíny (asi od začátku července) a my s Luďkem řekli, kdy můžeme?

Jakub

Termíny jsou mi vcelku

Termíny jsou mi vcelku volné, jsem ochoten se kdykoli odpoledne v pracovních dnech sebrat a jít, když mi dáte den dopředu vědět, abych si vyhradil čas. Bydlím na kolejích Strahov, takže jsem tam za 20 min, jde spíš o to abych si zařídil volno v práci apod. Jinak jsem ochoten také nějaké čajíky vzít :o) Takže pro jistotu se kouknu do kalendáře a dám kdyžtak vědět, ale nepředpokládám nic, jen koncem měsíce (25.) jedu na 4 dny na vodu.

Obrázek uživatele Luděk

Jestli až začátkem

Jestli až začátkem měsíce, tak se zkusme domluvit až na jeho přelomu. Pro mne je to těžký plánovat dopředu, protože pak mi do toho skáčou věci s kapelama a tam mám prioritu, váže se na to víc lidí..Ale čistě teoreticky je pro mne možný v pracovních dnech mezi 16-18, mám to tam bohužel trochu z ruky.. Ale jak říkám, nevažte se na mne moc, domluvte se a pokud bude volno rád přijedu.

Ten konec měsíce se týká

Ten konec měsíce se týká července. Jinak jsem se jen držel toho co navrhoval Pyroh, nemám problém klidně už tento měsíc, možná by se mi to hodilo i kapku víc :)

Obrázek uživatele Pyroh

A tak jo, dejme už tenhle.

A tak jo, dejme už tenhle. Co třeba 23/4/5?
J.

Obrázek uživatele Luděk

O tom víkendu bych měl

O tom víkendu bych měl čas, ale spíš kolem oběda, později odpoledne-večer ne. 25 je pondělí a teoretická šance je.

U mě je problém s víkendy

U mě je problém s víkendy právě, 23. 6. jsem pryč z Prahy. 25. 6. bych mohl, to se vrátím. Jinak aby nedošlo k mýlce, tak radši shrnu že určitě nebudu moct ani od 25. 7. do konce měsíce.

Obrázek uživatele Pyroh

Tak co zkusit to pondělí

Tak co zkusit to pondělí odpoledne?

A co byste si rádi dali? Mně je to celkem fuč...
Jakub Tomek

Obrázek uživatele wigwam

Ahoj, ja by som sa rad

Ahoj, ja by som sa rad pridal v auguste/septembri, ak by ste ma vzali...

Mam mimochodom taky osobny tip, kde by sa dalo cajovat, keby vas Ladronka omrzela. Kedysi sem niekto dal odkaz na estudanky.cz, kde som nasiel jedinu zrejme pitnu studanku v Prahe: http://www.estudanky.cz/485-studanka-haltyr Od tej doby mam chut sa tam vypravit a posediet u caju z prirodnej vody :)

Obrázek uživatele Pyroh

Ahoj! Mno rozhodně :) To je

Ahoj!
Mno rozhodně :) To je ale zatím hrozně daleko (časově) - a nevím zatím, jak tu budu - tak když bys mě třeba na začátku srpna napsal zprávu/mail/tady do fóra, tak bychom se mohli dohodnout kdy a kde.

Tyjo, super, díky za tip na studánku. Mám to sice trochu z ruky, ale čas od času to vůbec nevadí :)
Měj se!
Jakub

Klidně, jsem pro. Co bychom

Klidně, jsem pro. Co bychom dali nechám na Tobě, já jsem teď čerstvě obdržel Liu Baa (2004 [jedno je i s Jin Hua],2006,2008), tak můžem pochutit i ta :-) Domluvu čajování na ty další měsíce bych také nechal až na později, teď vůbec netuším jak to bude :)

V kolik odpoledne? Hodilo by

V kolik odpoledne? Hodilo by se mi to až někdy po 15:00, ale zase bych to nedával úplně na večer :) Mám brát vodu do termosky? A čaje? Můžu vzít Liu Baa, možná koštnout 2011 Mengmao Lao Shu Ye Sheng (Purple Varietal) Xiao Bing Cha, je sladší a dobrej, 2010 "Dai Xiang Yu Bing" Bulangshan Sheng Bing Cha, spíš průměr, ze shu mám teď doma pouze mého oblíbence 2007 Gu Ming Xiang "Nannuo Shan" Shu Bing Cha, Liu An 2006, hei cha kromě Liu Baa je zajímavý 2007 CNNP Hunan Shouzhu Fuzhuan, 2009 Xinhua Qu Jiang Bao Pian a 1996 Chuan Zi Pai Qing Zhuan Cha, nebo můžu vzít čerstvé zelené Long Jing Zhe Jiang AA, Bai Mao Hou AA, Lu Xue Ya AAA, Anji Bai Cha AAA, Gu Zhu Zi Sun AA, z červených je zajímavý 2012 Mi Lan Dan Cong Hong cha a Formosa Da Ye Hong Cha :) Tak řekněte který mám sbalit s sebou :)

Ahoj všichni, jestli tedy

Ahoj všichni, jestli tedy ještě není pozdě, rád bych se také přidal. Snad to čas dovolí, přizpůsobil bych se termínu, na čaje bych určitě rád případně přispěl a rád také nabídnu k ochutnání co mám k dispozici. Ondra

Já myslím že není

Já myslím že není problém se přidat, co se vlastně bude popíjet se nedohodlo, ale co je na výběr se můžeš dočíst :)

Jinak jsem zapomněl na Luďkův požadavek aby se šlo v to pondělí kolem oběda - dobrá, přizpůsobím se :)

Tak super, mně je celkem

Tak super, mně je celkem jedno, co se bude pít, ale rád ochutnám nějaký ten puerh takhle při srovnání různých ročníků. A hlavně rád poznám nějaké čajmeny, se kterými budu moct podiskutovat a probrat čajíky, přeci jen na pivo seženu kdykoliv kamarádů spoustu, ale na čaj už je to trošku složitější, i když samozřejmě šířím čajovou osvětu i mezi ně. Uvidím jak to bude s termínem, jestli se budu moct vůbec zúčastnit, ale bylo by fajn kdyby z toho bylo něco pravidelnějšího a když to nevyjde teď tak třeba příště. Takže zatím díky za pozvání :-)

Obrázek uživatele Pyroh

Joda: Myslím, že ty obědy

Joda: Myslím, že ty obědy byly vázané spíš na víkend.

Tentokrát bych navrhnul 90s alfa - podle toho, co jsem ochutnal, jsou to dobré věci na to se dostat do čajů z té doby. A potom by třeba šlo (za pár dní?) dát ty Menghai 7542?

A na příští srazy byste třeba zase mohli vzít něco vy - co na to říkáte?

Jakub

Proč ne, co jsem ochoten

Proč ne, co jsem ochoten nabídnout jsem napsal, tak pak vytvořím ucelenější nabídku sestav :) Ten čas v to pondělí nechám tedy zcela v režii Tvé a Luďka, já si na to ten den vyhradím, můžu pracovat i z domova :) Nějak jsem to špatně přečetl, máš pravdu :)

Obrázek uživatele Luděk

Pánové, mně už se to

Pánové, mně už se to rozplývá - mám vykuchaný koleno a v pondělí v 16hod mne čeká kontrola, pak ještě rehabilitace, to bych dorazil pozdě, navíc zatím nevím jak mi to bude chodit, momentálně sem rád, že se dobelhám do krámu a na zastávku tramvaje..takže jsem zjevně mimo hru..

Obrázek uživatele Pyroh

Ok, takže Luděk, zdá se,

Ok, takže Luděk, zdá se, bohužel tentokrát vypadl. Jaké máte, Redmane a mistře Jodo preference na to pondělí? Abych něco začal, nastřelím návrh 15:00 na Ladronce. Co vy na to?
Jakub

To zní dobře, není

To zní dobře, není problém. Takže čaje tentokrát obstaráš Ty, já příště, připravím dvě sestavy, zelené letošní a pak hei cha. Jinak jak to budeme dělat s vodou a nádobím? A ještě by se hodilo víc popsat místo srazu, Ladronka je veliká :) Já půjdu směrem od Strahova, tak ať nemusím jít až na druhý konec :))

Obrázek uživatele Pyroh

Ahoj, souhlas, to zní

Ahoj,
souhlas, to zní dobře :)
Vodu a nádobí beru. Sraz bych možná dal i na zastávce tramvaje Vypich (na chodníku před Ladronkou) - tam bychom se měli vidět. Budu mít v ruce demižon s vodou a na zádech batoh.

Mobil v SZ.
Jakub

Obrázek uživatele Pyroh

Red1mane, dorazíš zítra

Red1mane, dorazíš zítra taky?
Díky!
Jakub

Obrázek uživatele Luděk

Užijte si to..

Užijte si to..

Ahoj, omlouvám se že jsem

Ahoj,

omlouvám se že jsem se neozval, ale teď jsem dorazil z krázké dovolené v Beskydech, takže tentoktáte mi to bohužel nevyšlo. Takže Vám jen tiše závidím a doufám že příště.

Ondra

Ahoj, vesměs jsi o nic

Ahoj, vesměs jsi o nic nepřišel, protože jakmile jsme začali, zatáhlo se a začalo kápat, tak jsme to radši sbalili (a posléze kápat přestalo :)), takže bude brzké pokračování.

Pro Jakuba: čaj byl super, prolil jsem jím ještě tak půllitr, postupně slábnul. Chuť skvělá, po banánech v žádném nálevu ani stopy :) Přítelkyně která mladé shengy nemusí si tento uleželý také chválila :) Jinak proti němu zdá se nemám odolnost, přišlo mi, že docela silně harmonizoval, moc se mi pak nešlo učit :)

Obrázek uživatele Pyroh

Ahoj, jak už psal joda,

Ahoj,
jak už psal joda, nakonec to bylo kratší, než jsme čekali :)

Každopádně to budeme opakovat a pokračovat - co třeba příští úterý odpoledne, hodilo by se vám to? V pondělí má dost pršet. A nebo to jde celkem kdykoliv u nás doma, to by taky nebyl problém
Jakub

Úterý je fajn, nebyl by

Úterý je fajn, nebyl by problém. Variantu uvnitř bych nechal ve hře pro případné vrtochy počasí.

Ahoj, tak to je smůla, no

Ahoj,

tak to je smůla, no jo větru, dešti neporučíš :-) teda až na Číňany, Rusy atd. Díky za pozvání, ale ve středu odlétám do Irska, tak uvidím jak to budu stíhat, každopádně bych dal vědět nejdéle o víkendu nebo v pondělí a budu se hodně snažit, abych se mohl zúčastnit.

Ondra

Obrázek uživatele Pyroh

Ahoj, přepadla mě nějaká

Ahoj, přepadla mě nějaká viróza, takže bohužel nebudu asi v úterý ještě moci... Napíšu, až budu použitelný.
Jakub

Ahoj, jsem tady jediný kdo

Ahoj,
jsem tady jediný kdo pracuje odpoledne ? Rád si počajuji, ale dopoledne. Chdím pít skoro každý všední den - většinou do Riegrových sadů. Přidá se někdo ?

Obrázek uživatele Pyroh

Ahoj, tak už jsem snad v

Ahoj,
tak už jsem snad v pohodě. Co byste řekli na neděli?

Já bohužel můžu zase jenom odpoledne/k večeru, dopoledne by mi bylo po čaji mizerně od žaludku.

Jakub

Přimlouvám se za pracovní

Přimlouvám se za pracovní den, v neděli přijedu do Prahy až nějak pozdě večer, ale druhé kolo bych si nenechal ujít.

Bindu: Také si myslím že čaj se víc hodí k odpoledni, ale můžeme se domluvit na případném dopoledni o víkendu, ale to by se chtělo domluvit alespoň týden dopředu.

Navrhoval bych teď dát z mých zásob například Long Jing nebo Lu Xue Ya a další zelené dokud jsou ještě čerstvé. Ať je to pěkně na střídačku :)

Obrázek uživatele Pyroh

Bezva nápad :) Co třeba

Bezva nápad :) Co třeba pondělí odpoledne? Můžu asi nejdřív tak ve 4... Mohla by kdyžtak i přítelkyně? Ještě nevíme, jak bude mít čas, ale zelené čaje doma moc nevedeme, takže by to mohlo být pro ni hodně zajímavé.
Jakub

To by šlo, dal bych to tedy

To by šlo, dal bych to tedy tak na půl pátou, klidně vezmi i přítelkyni. Uvidím jestli bych vzal i tu mojí :)) Jen bych tě poprosil jestli bys opět nepřibalil ta kamínka, ať nemusíme mít vodu jen z termosek. Nádobí (= 200 ml gaiwan + hrníčky) a moře vezmu.

Obrázek uživatele Pyroh

Ok - takže dáme sraz v

Ok - takže dáme sraz v 16:30 na stejném místě co minule?
Jakub

Ano, uděláme to stejně.

Ano, uděláme to stejně. Snad nebude pršet :)

Jakub,joda : já to vnímám

Jakub,joda : já to vnímám stejně, ale jindy čas nemám .... tedy ehm v práci se taky dá pít čaj, zvlášť, když pracujete v čajovně:D

Obrázek uživatele Pyroh

Tak dnešní kolo dopadlo

Tak dnešní kolo dopadlo už myslím velmi dobře, díky jodovi za fajn zeleňáky :)

Další kolo bude o víkendu - a to 97, 96, 93 a 80s Menghai 7542.

Vidím to na sobotu, či neděli od půl páté. S jodou nám to je jedno - je ještě někdo další, komu to jedno není?
Jakub

Chtěl bych tímto

Chtěl bych tímto poděkovat Jakubovi za výborné zralé shengy, takže napotřetí se také zadařilo. Udolat je bylo náročné a to jsme stihli vypít pouze dva :)