Kde kupujete čaj?

Ahoj,

koukal jsem, že se zde dá najít spousta zajímavých informací a hodně lidí, kteří jsou vždy ochotni poradit.

Rád bych se vás tedy zeptal, kde v Praze kupujete čaj? A co si myslíte o společnostech jako je Oxalis? Je jim možné důvěřovat, co se týče koupě kvalitního čaje?

Moc děkuji!

Obrázek uživatele Chajova.lady

Doporučuji podívat se na

Doporučuji podívat se na část věnovanou Oxalisu, příp. Jak jste začínali s čajem?

Jinak v Praze preferuji Cha Dao.

A Oxalis? Začínala jsem na něm, ale někoho může nadchnout, někoho odradit a jiného omezit. Každopádně alespoň lidé vědí, že čaj je.

Obrázek uživatele gormie

Diskuse na tahle témata

Obrázek uživatele Jarmila

Shánějíc cestou do

Shánějíc cestou do čajovny chléb, stavila jsem se ve večerce vedle (vedeno asi vietnamci). Místo chleba odnesla jsem si jasmínový čaj. Vzhled neuchvátí, za to s chutí jsem moc spokojená.

Obrázek uživatele Brambor

Poraďte prosím, kde je

Poraďte prosím, kde je nejvýhodnějšínakupovat Darjeelingy, abych zas nemusel vysolit celoživotní úpory a zároveň si pochutnal? Darjeeling.cz? obchodcajem? snad oxalis? před chvílí jsem četl, že to u nich zrovna s darjeelingy není tak špatné, jak bych čekal. Případně napište konkrétní tip na produkt, at neslapnu vedle, dik.

Obrázek uživatele Luděk

Záleží na tvých

Záleží na tvých nárocích. Osobně preferuji Teamountain, který dováží v současné době jistě nejlepší čaje z této oblasti. Dlouho už jsem neměl čaj od Darjeeling.cz, nikdy mne však také vyloženě nezklamal. Nejvýhodněji to má obchodcajem avšak, tam já jsem získal malinko averzi. Darjeelingy od nich by měli být ty samé, jako Teamountain, který je přímým dovozcem. Avšak dovolím si zde vznést vůči obchoducajem trochu té kritiky. Politika téhle firmy totiž tkví v tom, nabízet zboží za nejnižší cenu vzhledem ke konkurenci. Ani se tím příliš netají, že jim nejde o to se tím živit, dělají to proto, že je to baví. Na jednu stranu je to sice pěkné vůči zákazníkům, na druhou stranu to ale sráží ceny na totální minimum a to celkovému čajovému trhu příliš neprospívá. Kdo se tím zabývá, ví o čem mluvím. Zrovna u těch Darjeelingů není totiž rabat vůči velkoobchodní ceně nijak vysoký. Vím, že to tak je, že se to dá těžko změnit, ale myslím že by se nad tím bratři Švecovi měli alespoň trochu zamyslet.

Z tohoto důvodu jsem asi jeden z mála lidí, který si raději připlatí 20-50kč a podpoří přímého dovozce, obchodcajem bojkotuju, je mi líto..Jinak proti Švecovým nemám nic osobního, jen se dívám na věc ze širšího hlediska.

Obrázek uživatele PP

A obchodcajem není

A obchodcajem není přímý dovozce?
Pokud ne, tak pak totiž nechápu, jak mohou mít "problematicky nízké ceny", když to stejně musí od někoho tady koupit.

Obrázek uživatele Luděk

Není...Darjeelingy

Není...Darjeelingy nakupujou od Teamountain, samozřejmě za velkoobchodní cenu. Ovšem jejich MAOC je menší, než u samotného Teamountain. Navíc takových příkladů by se dalo najít více..

Já jako běžný

Já jako běžný zákazník, který hledá kvalitní čaj za nízkou cenu jsem za Obchodcajem rád. Nevím, jestli se tím živí a kde nakupují. Ale jestli nakupují od Teamountain, tak by ani ten neměl být tratný... Jinak darjeeling si koupím nejspíš od obchodcajem, ale je to spíš z důvodu poštovného, než ceně čaje.

Obrázek uživatele Luděk

Teamountain jakožto

Teamountain jakožto Velkoobchod na tom samozřejmě netratí, ale představme si, že by obchod čajem nakoupil čaje velké množství za výhodnou cenu (menší než oficiální velkoobchodní) a pak by prodával na velkoobchod za cenu mírně nižší, než Teamountain, prostě jen proto, že ho baví obchodovat s čajem..

Jde opravdu jen o princip a jakousi nepsanou etiku. Já pochopím, když to dělá čajovna, ale e-shop? No, sorry..

Obrázek uživatele PP

V tom případě je to

V tom případě je to problém velkoobchodu. Že si nejsou schopni slušně řídit podmínky velkoobchodního nákupu. Pokud bychom tedy hovořili o tom, kde je chyba, pak si myslím, že u Teamountain.

Obrázek uživatele Luděk

To už jsme dost daleko v

To už jsme dost daleko v těch představách...O tom jsem nemluvil..Nicméně, takové věci se dějou běžně, že s velkoobchodníma cenama se hýbe...i když třeba neoficiálně..Šlo mi spíše o princip..

Pane PP, v čem se Vám

Pane PP, v čem se Vám zdá, že je chyba na naší straně? Obchod čajem je náš dobrý velkoobchodní zákazník, který se zabývá převážně internetovým maloobchodem. Tea Mountain Co. je dovozce a velkoobchod a zdá se nám, že kontrolovat ceny našich zákazníkům není naším úkolem ani filosofií. A věřte, že nejde o schopnosti nebo neschopnosti. Jen máme dojem, že toto nám nepřísluší. Raději podpoříme naše zákazníky než bychom jim diktovali jakékoliv podmínky, kterými by se mohli cítít jakkoliv vázáni či omezováni. Můžeme jen doporučit.
Přeji hezký den.
Martin Špimr

Obrázek uživatele PP

Hluboce se omlouvám.

Hluboce se omlouvám. Nevyjádřil jsem se přesně. Chtěl jsem jen říci, že pokud velkoobchod funguje sfilosofií jakou jste popsal, pak se nelze zlobit na obchodníky, kteří to od Vás koupí a dokáží to prodat laciněji než konkurence a případně dokonce než Vy v maloobchodě. Pokud neprodávají levněji než nakupují, nevidím na tom nic špatného. Pokud se to ostatním nelíbí, není asi jiné cesty než, že třeba hromadně dotlačí velkoobchod ke změně podmínek a nebo si musí najít zcela jinou cestu. Jinak nemá cenu naříkat. Takový je prostě obchod. Chápu, že to mnoha prodejcům může působit potíže, ale s tím se nedá nic dělat. Ve své práci se setkávám se stejnými problémy, jen v jiné komoditě. Každopádně můj příspěvek nebyl v žádném případě myšlen jako útok či výtka na Vás ;-)

a ikdyby prodávali

a ikdyby prodávali levněji neš nakoupili tak mi je to celkem jedno , jen si řeknu že je to zapálený čajmen s "humorem pro smysl" nebo že si snáží vytvořit co nejvědší klientelu...

Zde si dovolim rict, ze se

Zde si dovolim rict, ze se mi ta argumentace zda trochu hloupa....
Pokud Teamountain proda za urcitou cenu, nejspis neni nespokojen... Naopak za tu konecnou maloobchodni cenu si ten caj nejspis koupi i par lidi, kteri by ho jinak nekoupili... Klasicka win/win strategy, ne?
Tim samozrejme nepolemizuji s tim, kde nakupujete caj Vy, to je jen Vase vec, pokladam ale urcite ostouzeni obchodcajem za neslusne.
PS: Sam s nimi namam nic spolecneho a ani u jedne ze zminenych firem nenakupuju a vubec si netrofnu je nijak hodnotit, jen mi ten prispevek prisel nefer

Obrázek uživatele Luděk

Prosím utřiďme si to. Co

Prosím utřiďme si to. Co se týče velkoobchodu jsme hovořili jen v představách, byl to pouze příklad. Samozřejmě tím nebylo myšleno to, že by Teamountain měl kontrolovat své zákazníky, kteří prodávají čaj s levnější MAOC. Samozřejmě je to jen a pouze věc OČNet, jak si čaje prodává, ovšem že Teamountain se jako přímý dovozce soustředí spíše na velkoobchodní prodej, z kterého již musí mít patřičný rabat, tak aby se mu to vyplatilo a maloobchod bude zřejmě spíše doplňkem, který dělá reklamu. Nevím, možná je to jinak. OČnet má právo nakládat se svým sortimentem jak je libo, stejně tak jako já na svůj názor a nezlobte se na mě, nezdá se mi tahle kritika úplně tak nefér, já s čajem neobchoduju, ale trochu tu situaci sleduju a myslím, že z hlediska obchodního to není úplně košér, když se ceny srážejí na minimum.

Myslím, že ta kritika je

Myslím, že ta kritika je nemyslná. Můžeme polemizovat nad kvalitou čajů, ale kritizovat nízké ceny to mi už přijde docela zvláštní.

Pokud má obchodník z prodeje moc malé zisky, tak zkrachuje. Pokud prodává pod cenou, tak buď to je nějaká dlouhodobější strategie, nebo mu to také moc dlouho nevydrží. Pokud prodává za cenu, která je udržitelná a je co nejnižší pro lidi, tak v tom fakt nevidím problém. ;)

2Luděk: ROFL, pokud mas

2Luděk: ROFL, pokud mas zajem, rad Ti prodam jakykoliv Nepal nebo Darjeeling se specialni 100Kc prirazkou a pak pozvu Martina Spimra na pivo at z toho taky neco ma ;-)

když už jsme tu u těch

když už jsme tu u těch DJ,chtěl jsem se zeptat,kde bych mohl sehnat nějaké ty darjeelingy v praze ??v nějakém kamenném obchodě ? :)

Obrázek uživatele Luděk

Darjeelingy od Špimra

Darjeelingy od Špimra koupíš třeba U Džoudyho, V Síti, U Jeřába, V Dejvické čajovně a taky v Čajírně nad Vokem...stačí?

jo...to rozhodně :)

jo...to rozhodně :) děékuji :) jo mimochodem Luďku... :)pokud budeš mít čas...koukni se na www.bandzone.cz/dekolt

Obrázek uživatele Jirka

Teda, vy jste ale komici

Teda, vy jste ale komici :o) Co takhle sepsat petici za to, aby obchodcajem.net zdražil DJ a umožnil tak snažší život své konkurenci? :DDD

Ahojte, jestli chcete pít

Ahojte,
jestli chcete pít opravdu kvalitní čaj, musíte objednávat mimo ČR:
http://www.palaisdesthes.com/en/index.htm
http://www.uptontea.com/shopcart/home.asp
http://www.thunderbolttea.com/pages/tea_shopping.html
https://camellia-sinensis.com/tea/teas/
https://shop.ippodo-tea.co.jp/shop/en/
Z těchto obchodů si pravidelně objednávám, nemusíte mít strach. Specielně v prodejně AMANA pokládají GYOKURO KYOTO za nejvyšší třídu GYOKURA, ale tento čaj je srovnatelný z nejnižšími čajemi GYOKURO z posledně jmenovaného obchodu.
V některých nejmenovaných prodejnách prodávají dokonce pouze naklonované čaje (což u Darjeelingu je běžná věc), ale ne že to na svých stránkách neuvádějí, ale dokonce je vydávají za pravé (pozor na čínské čaje typu Pi Lo Chun v Čínských prodejnách).
Cen se nebojte, protože Čeští prodejci, také nakupují od těch světových, bohužel ale čaje v nižší kvalitě...
Hodně štěští

s amanou naprosto

s amanou naprosto souhlasím, někteří čeští internetoví prodejci jsou na tom ale už o poznání lépe. Sám jsem se ještě před několika lety zastával francouzských prodejců (a stále si myslím, že mají skvělé čaje), ale dnes bych řekl, že např. teamountain, ale i darjeeling.cz mají lepší poměr cena/kvalita-teda můžu mluvit jen o darjeelingu, ale i u japonců to bude určitě lepší než u amany. Jinak kdybych jel do Paříže, tak bych určitě nějaký ff z palaisdesthes nebo mariagefreres vyzkoušel(hlavně early ff namring), ale s tím jejich poštovnym se to nevyplatí objednávat. Uptontea ale určitě někdy vyzkoušim

Obrázek uživatele Brambor

Skvělé. Moc hezké

Skvělé. Moc hezké stránky, skvělé ceny a navíc vyzkoušené. Co víc si můžu přát. Problém budu mít jen s placením, jestli se nepletu, tak potřebuju na všech těchto obchodech kartu s povolením platby v prostředí internetu. Hm?

Obrázek uživatele brutto

to už myslim dneska neni

to už myslim dneska neni takovej problém ne...

Obrázek uživatele LaoChing

Není to problém,jen

Není to problém,jen musíš mít založenou kreditku :0))

Obrázek uživatele brutto

chápu,já osobně mám

chápu,já osobně mám platbu tímto způsobem rád.vyberu zboží,vyplnim ůdaje a pak už jenom čekám až to dorazí...

Obrázek uživatele LaoChing

Ano,je to rozhodně

Ano,je to rozhodně pohodlnější,než lítat do obchodu apod..jde jen o to aby si to člověk vyzkoušel a věděl jak na to,potom není problém,ja si myslím,že ještě mnoho lidí této metodě nedůvěřuje,leč nevím proč

Nejvíce kupuji v poslední

Nejvíce kupuji v poslední době u pana Gua nebo-li comintrading ( Kafkova ul., Dejvice):) většinou každou druhou středu bývají čajové ochutnávky a tak si koupím co mi chutná a nekupuji žádného "zajíce v pytli".

Obrázek uživatele brutto

také bych rád nakupoval

také bych rád nakupoval takto ale bohužel tu unás je kmání jen dobrá čajovna a tak mi zbývá ten internet

Obrázek uživatele Susanoo

Asi bych se měl víc

Asi bych se měl víc dívat... chodím tam okolo takřka denně a pana Gua sem si nevšiml :(

To Susanoo: To bude

To Susanoo:
To bude tím,že je vše řádně maskováno jako vegetariánská restaurace Vegetka (vaří moc dobře):)) Tuto středu je zrovna ochutnávka od 18:00 tak se můžeš stavit:)

Obrázek uživatele Susanoo

Tož to bych mohl, bydlim

Tož to bych mohl, bydlim naproti pres kulatak, tak to bych se tam mohl pohybem po kruznici dostat :o) Ono to bude asi spis na druhou stranu, nez je posta, coz? Tam to zas tolik neznám... o důvod víc udělat si poznávací výlet :o)

Nene, kdepak:) je to

Nene, kdepak:) je to právě kousek od pošty, chodím okolo:) Kafkova 14

Obrázek uživatele Susanoo

Aha, tak je to za druhym

Aha, tak je to za druhym rohem :o) Parada, tak to ja si udelam cestu okolo, doslova :D

Obrázek uživatele Susanoo

Tak už sem to našel

Tak už sem to našel aspoň virtuálně. Je to Kafkova 16 ;) http://www.volny.cz/vegetka/ Docela zajímavý výběr jídel(Netuším sice teda, co může být na čínského na čínské pizze s houbami šiitake:o) O čajích sice nic nepíšou, ale k těm mnamkam urcite neco pit musi :o)

jo promiň, hlavně žes to

jo promiň, hlavně žes to našel..k jídlu se dá dát buď normální zelený čaj v kelímku (10,-), který mají celý den a nebo si dát přímo čaj s přípravou (moře, yixingovka nebo jiné nádobí podle čaje,termoska) podle vlastního výběru. Ceny jsou o dost nižší než v čajovně (doporučuji výborné Da Hong Pao v malém pytlíčku za 35,-, se vším všudy asi za 65,- nebo tak nějak)..čajový lístek nemají, není to čajovna, ale když si řekneš co bys rád a zeptáš se co mají...

Tak jak se ti líbilo na

Tak jak se ti líbilo na ochutnávce?:)koupil sis něco vůbec?

Obrázek uživatele Susanoo

Sem se tam nakonec bohužel

Sem se tam nakonec bohužel nedostal :( Ale je to v pořadníku. Teď žiju tak nějak od zkoušky ke zkoušce, takže bych to viděl spíš až v klidu po zkouškách, což už se snad blíží :o)

Zdravím, já čaje právě

Zdravím,
já čaje právě kupuji na www.oxalis.cz a jsem vážně spokojená, jak s cenou tak s kvalitou:-)

Ahoj, právě objednávám

Ahoj,
právě objednávám už poněkolikáté z www.cajeabylinky.cz a jsem moc spokojená.