Darjeeling, Nepál - FF 2012

Měli jste už někdo nějaký?

Pište vaše dojmy, názory,

Pište vaše dojmy, názory, tipy k přípravě ...

Selim Hill Silver Thunder

Selim Hill Silver Thunder (organic, fair trade), lot no.Ex-3
Prozatim muj favorit. Nadherny list, plno tipsu. Nalev ma plnou, kulatou chut - naprosto vyvazenou a bez trpkosti. Kvetinove tony mi pripominaji konvalinky.
Uz se tesim, az ochutnam dalsi zajimave FF :-)

Tak já jsem měl Jungpana

Tak já jsem měl Jungpana White, lot-no.Ex-1
Velmi objemný, nádherný list. Celkově takový velmi aromatický list i nálev, o to méně silná chuť. Je takový hodně lehký,uhlazený a skoro až zelený. Moc dobrý :-)

Obrázek uživatele Benki

U mně zatím vedou

U mně zatím vedou Phoobsering, Gielle a tradičně Castleton Moonligh, vše od Teamountainu. Celkově hodně aromatické lehčí čaje, letos mi chutná:-)

krom čajů z TM jsem zatím žádný neměl, nemáte nějaký tip na něco, co by mi nemělo ujít? ;-)

Měl jsi z TM i MIM?

Měl jsi z TM i MIM? Zajímalo by mne porovnání s Gielle, protože MIM jsem teď pil a je fakt super, také klasická china. Jinak mi krom Castletonu hodně šmakoval i Singel Special :)

Obrázek uživatele Benki

chuntali mi všecky,

chuntali mi všecky, přiznávám se :D

Mim mi příjde oproti Gielle takový lehčí, ovocnější jakoby. Gielle oproti tomu jakoby zmavší, přímější, ...

Singel taky fajn... nezklamalo mne letos vlastne nic.

HOdně velkým překvapením byl pro mne Dooars Putharjhora, kdybych věděl, že se tak rychle vypije, nechal bych si něco stranou. Takový příjemně silný, "zelený", hutný... ten byl paráda a hodně svůj. Asi tou nížši polohou /něčím mi lehoučce, neberte mne za slovo, připomínal mi něčím třeba dobrej vietnam, nebo jeden zelenej snad z kambodži či odkud to bylo...)... i když samozřejmě celkově byl ten čaj úplně něco jinýho, ale něco v něm... _)

Obrázek uživatele Smouk

Já pil na doporuční

Já pil na doporuční známého Jungpana White Ex-1/12 a Selim Hill Silver Thunder, oba od Teamountainu, jsou to opravdu parádní čaje, takhle dobré FF dlouho nebyly. Od jiných prodejců jsem ochutnal pouze z Amany Namring DJ-5/12 a taky slušnej.

Obrázek uživatele Benki

Jo, oba fajne, oba hodně

Jo, oba fajne, oba hodně své, netradiční. Selim mně úplně neuchvátil, podobně jako Glenburn... asi mi tyhle uplně velejemný úplně nesedí. Čaje dobrý, to ano, jen záležitost osobního vkusu. Jungpana White je paráda, trošku mi připomíná loňský Dooteriah. Fajn zeleň :-) A barva vylouhovaných lístků... musím někdy zkusit, jestli to náhodou v noci není fluorescenční :D

Musim říct, že mě ta

Musim říct, že mě ta Jungpana začala strašně bavit! Myslím, že jsem dlouho tak dobrý čaj nepil :-)
Ochutnal jsem pak ještě Phoobsering a byl taky moc dobrý, i když ne už tak jako ta Jungpana... :-)
Nakonec ještě jeden Risheet FF. Hodně, možná až trochu moc, aromatickej. Doufám jen, že žádná chemie...
To je zatím z mého pohledu všechno k letošním FF, které mě zatím moc chutnají. Ještě bych rád ochutnal Kuwapaniho z Nepálu, ten mě minulý rok dostal asi ze všeho nejvíce :-)

Obrázek uživatele Benki

Jak tu Jungpanu

Jak tu Jungpanu připravuješ? Smím-li se ptát...

No nejvíc mi chutná tak 6g

No nejvíc mi chutná tak 6g do skleněný 150 ml konvičky vícenálevově. Nálevy zhruba od půl minutky a celkově tak 6 nálevů. Výborná je ale i příprava 3-4g/300ml a louhovat 5 minut... Jak nejvíc chutná tobě? :-)

Obrázek uživatele Benki

a teplota? ;-) Já to

a teplota? ;-)
Já to zalejval tak osmdesátkou, mnozstvi i casy jinak cca jak píšeš...

Já to neměřim, teploměr

Já to neměřim, teploměr nemám. Ale odhadem myslím, že souhlasí :-)

Obrázek uživatele Smouk

Dnes jsem koštnul další

Dnes jsem koštnul další FF z Amany, konkrétně Tumsong DJ 4/12; je to hodně zelený a svěží Dj se zajímavými citrusově kyselkavými a bylinnými tóny připomínajícími bazalku, s poměrně zvláštním velmi příjemným navinulým chuťovýn dozvukem... kdyby měl pevnější tělo a trošku větší kick a výraznější vůni, byl by to podle mých měřítek takřka špičkový Dj; takhle ho zatím z mnou nachutnaných FF (tedy Jungpana White, Selim Hill Silver Thunder, Namring lot 5/12) z letošní sezony dávám na poslední, leč i tak velmi čestné a důstojné místo, je to velice slušný a lahodný čajík.

Obrázek uživatele Luděk

Když říkáš bazalku,

Když říkáš bazalku, zkuz to srovnat s Puttabongem z TM. Je to zajímavej čaj, co jsem pil. Nejlepší mi zatím přišel Singel Special, ochutnával jsem taky ten MIM, kterej nebyl určitě špatnej, ale spíš za mým přehnaným očekáváním..Chutnal jsem pár dalších čajů, ale celkem nic, co by mne zaujalo, jak říkáš, celkově tomu chybí tělo a kick, ale to už je zjevně potřeba brát jako standart, ani ten Castleton mne moc nechytil...no aspoň ušetřím:-))

Obrázek uživatele Smouk

Teda, jsi poměrně

Teda, jsi poměrně náročnej :-) Mně ty čaje přijdou letos dobrý, když si vzpomenu chmurné na loňské FF.... ale ani jeden z tebou jmenovaných čajů jsem nepil, takže nemůžu soudit.

Obrázek uživatele Luděk

No já zas něměl žádnej

No já zas něměl žádnej s těch prvních, co přišly.. Ale když čtu chválu na čaj srovnávaný s loňským Dooteriah White, tak sem docela v klidu..Tou ´náročností´ jsem přece proslulej! Ale jinak mi to nepřijde nějak výrazně lepší než vloni..Je to spousta drahých čajů, které mi za nákup nestojí a pak pár těch, který jsou fajn, ale nic mne nedostalo úplně, prostě žádná pecka, těch bejvalo dřív třeba 3-4 a člověk spíš přemejšlel co si už nemůže dovolit..Teď spíš přemejšlim, co si má cenu koupit...Uvidim jak Gielle, snad se ke mně nakonec dostane. Ale jedno chci říct, já úplně neberu ten pojem ´lehčí čaje´, přijde mi celkem zavádějící, ale to už se tu i jinde taky řešilo, neberte mne vážně!

Obrázek uživatele Smouk

V pohodě :-) Mně to tak

V pohodě :-) Mně to tak nepřijde, čajuju cca od poloviny 90. let a že by se sem v současný době dostávaly horší čaje nebo byly obecně horší FF než tehdy, to mi nepřipadá, spíš bych řekl že právě naopak... možná to bude tím že člověk už je přece jenom dál než kdysi a jen tak ho něco nerozhází? :-)

Obrázek uživatele Luděk

Krčím rameny:)

Krčím rameny:)

Obrázek uživatele vladho

No, tak čo som zatial pil

No, tak čo som zatial pil ja tohtoročne FF , tak to je:
Margaret´s Hope - list vyrazne zeleny, skor drobny, chut po nezrelom ovoci, neskor až drevitá, priemerný čaj za priemernú cenu,
Dooteriah - list drobno sekaný, veľa stopiek, málo tipsov, chuť kvetová a po nezrelom ovocí,za ceu 7€/50g mi príde predražený
Risheet-list zelený hrubšie sekaný, len málo stopiek, ale aj menej tipsov, chut kvetovo ovocná, v dalších nálevoch až brutálne citrusová. Počul som názory, že je aromatizovaný, mne sa to nezda, lebo citrusovosť je najvýraznejšia až v 2 a 3 náleve, pri aromatizovaných čajoch aromu najviac cítiť hned v prvom náleve, potom rýchlo vyprcháva. Za cenu 6€/50g je to veľmi zaujímavý čaj(podľa mňa),
Puttabong Qeen Lot Ex-2/2012, list zelený, skor celistvý, veľa tipsov, chuť jemná kvetová až nektárová, v pozadí jemne po nezrelom ovocí,výborný čaj za vysoku cenu 16,50€/50g
Thurbo Spring Delight Lot Ex-2/2012,list takisto pomerne celistvý, veľa tipsov,o niečo viac oxidovaný ako Puttabong vona a chuť kvetová, ale pre mňa nie priliš príjemná,príliš tam dominuje jedná kvetová zložka, podľa popisu nechtík (Marigold)hlavne pri vyššej teplote. Celkovo je ten čaj veľmi citlivy na vodu aj pripravu,dá sa lahko pokaziť.