Recepty

Puding s matchou

Zdravím všechny osoby čaji milé.

Mám pro vás, další odzkoušený receptík. Jedná se o puding s Matchou.

K přípravě budeme potřebovat 1 litr mléka, 2 sáčky vanilkového pudinku, 8 čajových lžiček třtinového cukru (kdo chce muže s cukrem přitlačit) a lžičku Matchy.

Muffiny s Matchou

Zdravím všechny čajomilce.

Určitě jste slyšeli a někteří možná i zkoušeli použít prachový čaj v kuchyni. Jelikož mě tahle věc vždycky lákala, tak jsem neodolal a rozhodl se upéct muffiny s Matchou. No a jak to dopadlo? Jen se po nich zaprášilo. Proto bych se chtěl s vámi podělit o recept, který jsem zvolil.

Kašmírský čaj - Kahwa

Poprvé jsem kašmírský čaj ochutnal na Čajomír Festivalu 2010 - za což bych rád poděkoval zástupcům čajovny z Kadaňě. Tento nápoj není rozhodně v čechách příliš známí, proto jsem se rozhodl si ho doma připravit a podělit se s Vámi o přípravu, ingredience a o pocity.

Bylinné "nečaje"

 

bylinky

O byliny se zajímám od dětství a ráda bych tímto svým počinem chtěla rozšířit všeobecné povědomí o nich a milým čajomilům ukázat, že nejen z keříku lze připravit chutný a osvěžující nápoj, jehož kvality oceňovali již naši předkové(o čajovníku si tehdy mohli nechat tak maximálně zdát:-)).

Uňa de Gato

Zjistil jsem, že jediným nejvíce prosazovaným jihoamerickým nečajem na tomto webu je maté. Nuže tuto mezeru budu muset rychle zaplnit mým oblíbeným nečajem Uňa de Gato. Česky Kocouří dráp (latinsky Uncaria tomentosa), někdy též ve své vlasti nazýván Vilcacora. Přestože se k nám Kocouří dráp dostal teprve nedávno, mohl by si zasloužit více pozornosti.

Lapacho

Pokud si v této konferenci najdou své místo kromě čaje i vodní dýmky, maté či rooibos, jistě sem patří i lapacho.

Pro ty, kteří tento pojem slyší prvně, jen uvedu, že pod tímto názvem mohou ve většině našich čajoven zakoupit kousky rudé kůry, ze které se připravuje stejnojmenný nápoj.

Mléčné variace čaje

Po nápojích Salep a Dáta Másala (Yogi, Chai), o kterých nás informovali Petr Vilím a Casiopea, bych rád uvedl pár dalších nápojů, ke kterým je zapotřebí mléka. Podrobněji se rozepíši pouze o jednom způsobu přípravy, ostatní uvedu spíše pro zajímavost, protože pro nás, jakožto Evropany, mohou působit až příliš exoticky.

Zázvorová romance

Zázvor je v Číně již přes dva tisíce let oblíbenou rostlinou s blahodárnými účinky na lidský organismus. Venku se nám opět zatáhlo a napadl sníh, jistě jste zaznamenali první viry, bakterie a rýmu. Není nic lepšího, než si udělat zázvorový čaj.

Karkade, Salep, Rize a jiná lepidla

O čajích zde již bylo řečeno mnoho, pojďme se tedy podívat, na co jiného můžeme v čajovně natrefit.

Syndikovat obsah