Čajovna U Kostela

Javascript is required to view this map.
Ulice:
Strossmayerovo náměstí 9
Město:
Praha
PSČ:
170 00

čajovna
U Kostela

Čajovna U Kostela otevřena od roku 1997 jako jedna z průkopnic čajování u nás. V prvních letech fungovala jako správné čajové doupě s vodními dýmkami, širokou nabídkou hlavně zelených čajů a arabských specialit. V roce 2004 se prostory čajovny téměř trojnásobně zvětšily, prosvětlily a z doupěte se stalo místo otevřené široké čajové veřejnosti. K posezení na zemi se přidalo několik pohodlných gaučů a krb s plápolajícím ohněm. Nabídka se rozšířila o arabskou kávu, hlavní však stále zůstává čaj ve více než 100 variantách, vodní dýmky s nabídkou 30 druhů tabáků, něco k zakousnutí a myšlenka čajovny jako útočiště pro všechny-čajaře i dýmkaře, jednotlivce i skupiny, hipíky i (s prominutím) kravaťáky. Rozšířil se i čajový a dýmkový obchůdek, v současné době nabízející čaje, čajovou keramiku, vodní dýmky a různé jiné orintální zboží.

 
foto

Adresa

Strossmayerovo náměstí 9
170 00  Praha 7

Rezervace

na telefonu 266 711 430

Otevírací doba

Po - Čt 11:00 - 23:00
Pátek 11:00 - 24:00
Sobota 14:00 - 24:00
Neděle 14:00 - 23:00

Vaše názory a připomínky

posílejte na adresu ukostela@cajiky.cz

Kudytudy

Tramvají z Letenského náměstí, metra C Vltavská, Výstaviště nebo Nábřeží kapitána Jaroše na Strossmayerovo náměstí. Čajovna se nachází na rohu domu č.9, po vaší pravé straně, stojíte-li na náměstí přímo před kostelelem.

Tel:
266711430
Prumer
(2 votes)
Obrázek uživatele mechatronik

Minulý rok jsme s

Minulý rok jsme s přítelkyní brouzdali Prahou a našli tuto čajovnu. Včera jsme znovu našli a navštívili - není ještě v seznamu čajoven, přidávám. Milá vstřícná obsluha a ty prostory! Na fotkách na webu nejsou zobrazeny "privátní" místnosti, vkusně upravené, skvělá relaxace a místo k odpočinku, cítil jsem se zde velice dobře. K pití jsme se objednali čerstvý Yunnan 2011 a byl jemný svěží, přesně pro jarní počasí venku. Děkuji za krásné chvíle a doporučuji.
------------------------------
s úctou a přátelským pozdravem
-|| T¤m@$ Ķ£¤ųđą ||-

Jo, kde jsou ty časy, co

Jo, kde jsou ty časy, co jsme se před starou čajovnou U kostela třískali meči (nakonec nám to zakázali, budilo to lidi v domě nahoře)a v zadní místnosti jsme si seděli na klíně a na hlavě. Dneska je čajovna o hodně větší a má širší nabídku, ale tenkrát...znáte to, staré zlaté časy :)...

Během posledních třech

Během posledních třech měsíců jsme tuto čajovnu navštívili třikrát a pokaždé jsme byli překvapeni, jak moc neprofesionální obsluha tu je. Přesto, že nás hned při první návštěvě půl hodiny před zavíračkou!! vyhodili písní od Wanastovek "neděkujem, vypadněte" (již po předešlém upozorňování, že už máme zaplatit, ač jsme na začátku byli ujištěni, že mají do půlnoci), jsme se sem vrátili ještě jednou a to nám zase velmi neochotný čajovník bez jakéhokoliv vysvětlení velmi arogantně oznámil, že nám nepřipraví námi vybraný Pu-Erh Superior jako vícenálev, aniž by uvedl jakýkoliv důvod....