Čajové město Udži

Nedaloko od Kjóta, na úpatí zelených kopců se rozkládá město Udži, slavné díky pěstování čaje. Dostat se sem z Kjóta je snadné, stačí na hlavním kjótském nádraží nasednout na vlak a za 30 minut se nacházíte v ráji výrobců a prodejců čaje. Město se nachází mezi dvěma bývalými hlavními městy Japonska, Narou a Kjótem a protéká jím řeka Udži, která pramení v jezeře Biwa. Z top pamětihodností zde nalezneme buddhistický chrám Bjódóin, který byl v prosinci 1994, spolu s dalšími památkami v okolí Kjóta, zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Ve městě jsou všudypřítomné obchůdky s čajem. Do několika z nich jsem i zavítal. Prodejci jsou milí a nabízejí ochutnávky čajů. Jeden obchod se pyšnil i čajovým muzeem, z něhož zde publikuji několik fotografií. Čajovými uličkami se nese vůně praženého čaje, který si všichni prodejci přímo v obchodě vyrábějí. Taktéž všude bez oddechu pracují čajové mlýnky, z nichž se sype mača. Trochu mě překvapilo, že čaji kukiča zde říkají karigane, ale nebyl jsem z nich schopen vytáhnout, co to přesně znamená, jen říkali, že je to totéž, co kukiča (větvičkový čaj). Vřele tedy doporučuji všem návštěvníkům Kjóta udělat si výlet do blízkého Udži, které není jen čajovým městem, ale i oblastí s bohatou kulturní historií.

Miluju japonské čaje ...a

Miluju japonské čaje ...a japonsko vůbec ,tak to je mim snem také něco takového prožít. Zatím ale jen mohu snít ...nad tamaryokucha tady v práci ...ale i tak je to snění krásné díky vůni a chuťi čaje.

Obrázek uživatele Stan

Japonský

Japonský čaje.......panebože......kam ten svět spěje??? :-)

Ke globální katastrofě

Ke globální katastrofě :)) Jinak japonské čaje mi také chutnají :))

Obrázek uživatele Stee

Přiznej se - že tyhle

Přiznej se - že tyhle komentáře píšeš jen kvůli mně? :-D A vůbec, kdy se za náma do Brna přijedeš podívat a dáš si u Slona nějaký dobrý gyokuro? :-)

Obrázek uživatele Stan

Jo. Pořád tajně doufám,

Jo. Pořád tajně doufám, že cílenou a neustávající agitací Tě nakonec dostanu do správných kolejí! :-)
Čoveče, odhaduju to na nějakou vánoční besídku. Vezmu čaje, fotky.....Co?
Jo, a to gyokuro........si myslim nedam, teda. :-(

Obrázek uživatele Stee

No dej tomu ještě pár let

No dej tomu ještě pár let a třeba jo :-D
Ať to tu nespamujem, domluv s Benkim nějakej vánoční termín a já se přizpůsobím. Rád tě potkám, náčelníku :-)

Obrázek uživatele Járes

Ale, jenom spamujte. Třeba

Ale, jenom spamujte. Třeba se o tom dovím i já, už loni se cosi plánovalo... Chtěl bych se s Vámi zase zasmát nad Stanovou milovanou Banchou.

Obrázek uživatele Benki

no, loni se o tom bohužel

no, loni se o tom bohužel jenom mluvilo...

Obrázek uživatele Stee

Tím spíš to letos

Tím spíš to letos napravíme :-)