Čajová Fotogalerie!

Jak jsem již dávno sliboval spuštění čajovo-nečajové fotogalerie, tak se i děje. Nová služba doplňující čajový komplex informací v češtině čeká na vaše naplnění.

Registrace

Chcete-li vkládat fotografie do galerie, je nutná registrace a to i v případě, jste-li již registrovaní na e-čajovně. Důvodem je vyšší bezpečnost. Odkaz na registraci naleznete v pravém horním rohu galerie.

Orientace na fotogalerii

Systém je intuitivní a moc se neliší od klasických galerií na internetu. Po přihlášení do systému (pravý horní roh galerie) můžete přidávat fotky do dvou alb.

Kategorizované album - zde lze přidávat fotky odkazem v levém menu (přidat položku). Všechny políčka vyplňujte svědomitě a pozorně, neb po odeslání není cesty zpět a editace fotky není možná (rovněž smazání fotografie). Nadpis fotografie je totožný s názvem fotky před odesláním (tedy, jmenuje-li se fotografie dovolena.jpg, bude mít název Dovolena v galerii).

Uživatelská alba - po prvním přihlášení do galerie naleznete v horním pravém rohu odkaz "Vaše album". Klikem na odkaz se vám aktivuje vaše album nazvané podle vašeho Jména a Příjmení. To lze změnit odkazem v levém menu (upravit album). Fotografie lze nahrávat stejně jako v kategorizovaných albech s tím rozdílem, že nyní máte možnost po odeslání fotografii dále editovat. Máte-li více svých fotek zařazených podle akcí, můžete ve svém albu vytvářet nová podalba.

Do kategorizovaného alba můžete přidávat své momentky, záměrně dělané fotografie/obrázky dle dané kategorie (každý obrázek je možné komentovat). Uživatelská alba slouží k vaší vlastní prezentaci zachycených momentů nejen z čajové kultury, ale i ze všedního dění a umění. Zároveň je to výzva pro cestopisce a jejich fotografie (ne každý se podívá na čajové plantáže).

Obrázky se nahrávají v takovém rozlišení, v jakém jej pošlete. Velikost fotografie by neměla přesáhnout 300kB, přičemž limit je nastaven na 400kB; ve vlastních albech lze limit zvýšit, to však nedoporučuji. Každý uživatel má k užitku celých 30MB, což by mělo stačit na více jak 150 fotek.

Galerii naleznete na adrese GALERIE.E-CAJOVNA.NET . Jakékoliv nedostatky, podněty, připomínky a dotazy smiřujte do diskuze zde pod článek. Nechť je nám galerie k užitku a radosti.

O autorovi

Tomáš Peroutka, administrátor informační portálu čajové kultury. Student Ekonomické fakulty na VŠB-TU v Ostravě.

Konečně, to to trvalo.

Konečně, to to trvalo. Sice jsem čekal něco lepšího, ale vhodnost zavedeného řešení prověří až čas. Každopádně přeji rychlé naplnění kvalitním materiálem. (-;

Obrázek uživatele Tomáš Peroutka

Jsem zastánce toho, že

Jsem zastánce toho, že vše dobré přichází postupně; tedy galerie přišla v pravý čas ;) Rád se dozvím o všech nedostatcích, které galerie má; je nemožné abych na vše přišel sám. Nicméně jsem přesvědčen, že lepší galerie již nemůže být (v rámci dostupných možností).

Díky za komentář ;)