Próza

Ta kapalina byla Čaj

Když mám volný čas, tak na internetu čtu a píšu články nejen o internetu. I tak se stalo, že jsem záměrně náhodou narazil na tyto stránky. Vstoupil jsem přes několik let starý článek zde, když jsem hledal odpověď na otázku, z čeho se dělá pytlíkový čaj.

Prumer
(2 votes)

Co Čech, to čajovna

Tak jsem si jednou zalistoval periodikem. Mělo pěkný formát a prášilo se na něj pod vrzajícím stolem Jindřichohradecké čajovny. Venku bylo sychravé počasí, mrázivý podzimní vítr a v křesle u stolku bylo krásně snivě.

Prumer
(7 votes)

Dva japonští učni

Dva japonští učni cesty čaje se tajně sešli u šálku velmi vzácného Dan Congu se záměrem poznat nejhlubší tajemství tohoto čínského čaje. Poznají ho?

Prumer
(3 votes)

Rytmus čaje

Jednou můj mistr pravil: ,,Cesta čaje. Bezpečně nalévat, hlasitě srkat". Pokud budeme hlasitě srkat, pak víme, když miska koluje mezi hosty, kdo se kdy napil. Nemusíme tomu věnovat až tak vysokou pozornost. Stačí tiše sedět a naslouchat. TEĎ se napil ... podal misku dál ... TEĎ se napil ... podal misku dál. Toto se nazývá rytmus čaje.

Prumer
(6 votes)

Čaj u obrazu Buddhy

Mistr a učeň pili čaj u obrazu Buddhy sedícího na lotosovém květu. Když si mistr všiml, že je učeň do toho obrazu celou dobu zahleděný, pravil: "To je jenom obraz. Opravdový Buddha je v tobě."

Prumer
(4 votes)

Čajový poutník

Ještě loka! A aftertaste na cestu ...

Prumer
(1 vote)

O misce čaje

Co jiného vidíš v misce čaje, než sám sebe? Uchop misku mezi prsty, pozvedni ji před sebe, zavři oči a podívej se znovu. Co jiného držíš svými prsty, než sám sebe?

Prumer
(1 vote)

O tom, co je to čajový polibek

Čajový polibek je, když zaplníš nálevem malou misku až po okraj, že téměř přetéká, ale nepřeteče. Pomalu se k ní ústy, bez doteku ruky, skloníš. A jemně usrkneš tolik, abys z ní mohl normálně pít, aniž bys rozlil.

Prumer
(1 vote)

Čajové moudro o čtyřech nálevech

Správný čajmen připraví jakýkoliv čaj na čtyři nálevy. Nemusí být dobré, ale nesmí být špatné.

Prumer
(0 votes)

Čajové přísloví o jaru

Jaro, nenechá čajomila v klidu.

Prumer
(0 votes)
Syndikovat obsah