čajík Pu erh

 • Ahojda , … ráda si vařím podvečerní čajík – klasika bylinky ..už si to ani nedovedu bez čajíku představit ,..napadlo mě zkusit něco zajímavého a tak jsem si vybrala Pu erh.
  Objednala jsem si 3 různý čajíky Fang Cha – lisovaný, 2012 menghai shu sypaný, a Pu erh cihličku.
  Zakoupila jsem skleněný džbánek , keramickou sadu na čaj – konvičku a dvě misky .
  Shlídla jsem pár videí na youtube ( a musím říct že i několikrát , pže už jenom koukat na to jak se čaj připravuje je pro mě zážitek)
  No , jenomže jsem naprostý začátečník a tak hledám na netu někoho kdo mi s tím pomůže :-)
  Dnes jsem si uvařila první čajík – sypaný menghai shu – nahřála jsem konvičku i misky vařící vodou , z konvičky vodu vylila a nasypala 1 čajovou lžičku , nechala jsem pár vteřinek pod pokličkou, pak zalila chvilku odstátou převařenou vodou asi 300 ml a po chvilce jsem první nálev vylila, – tak jak jsem o tom četla a viděla na videjku. Znovu jsem čaj zalila (asi 300 ml vody) a nechala chvilku odstát , pak jsem zcedila do keramické misky .
  Čaj byl hodně tmavý , takový tmavovínový – asi to tak má být ale mě to překvapilo, že po tak malé chvilce se čaj tak zabarvil. Celá natěšená jsem brala šálek do rukou a přivoněla – jenže jsem nic necítila , vůně byla slaboučká a tak jsem vřelý čaj usrkávala , (čaje mám ráda a tak jsem si pochutnávala na ,,hutnějším čaji,, ) ale necítila jsem žádnou zemitou chuť , dokonce ani hořkost, ani štiplavost …prostě jsem necítila skoro žádnou výraznou chuť .
  Ale čaj jako takový mi příjemně chutnal . Celou dávku (asi 300ml) jsem vypila asi do 10 minut , ..ani nevím jestli se tenhle čajík vůbec má vypít tak rychle.
  Dala jsem si jej v práci v 10 hod. a už se těším až si ho uvařím zase doma kolem 16 hod. ..no a hlavně večer kolem 22 hod. si taky dávám šáleček čaje. Je to vůbec správný pít ho 3 x denně ? A hlavně jestli dělám něco špatně , tak co :-) .Všem moc díky za rady :-)

Obrázek uživatele lotus

Ahoj, z toho co píšeš

Ahoj, z toho co píšeš jsem pochopil, že máš poměrně velikou konvičku a to, že čaj nezalíváš vícekrát (což je škoda). Proto bych ti doporučil si někde obstarat menší konvičku (cca 150 ml nebo i menší) a louhovat čaj alespoň 4x nebo dokud ti bude chutnat. Pokud se ti zdá čaj málo silný, tak postě přisyp více čaje do konvičky (ale s tím sypaným shu pozor, aby se ti nepřelouhoval). Kdyžtak napiš kolik asi dáváš čaje a jak dlouho ho louhuješ. ;-)

Ohledně toho jestli je dobré pít čaj takhle často: Pokud piješ 3x denně 300 ml, tak si myslím, že se nemáš čeho bát. :-) (Já vypiju 1 nebo 2 litry během dne a stále jsem bez obtíží.)

龙井茶 = 愛