Zápisník uživatele Pyroh

Jak začít s puerhem: 4 - zrání

Dnes zkusím zformulovat své zkušenosti se zráním puerhu. Ještě pro jistotu znovu zdůrazním, že jde o názory a zkušenosti. Na druhou stranu si myslím, že mám vcelku nadprůměrně široké zkušenostmi s různými metodami skladování, a to i po delší době.

Jak začít s puerhem: 3 - výrobci

V dnešním příspěvku začnu superstručným shrnutím historie puerhu – není to samoúčelné, protože si myslím, že historický kontext je docela podstatná věc, bavíme-li se o výrobcích puerhu. Pokud vás historie a povídání o klasických továrnách zajímá víc, kupte si Art of Tea 3, to je vůbec výživné číslo.

Jak začít s puerhem: 2 - oblasti

V dnešní části se podíváme na různé oblasti produkce puerhu, co se od nich dá čekat za chutě, jak zrají. Zkusím ke každé oblasti uvést čaje, co mi přijdou zajímavé. Začneme ale lehce o míchání.

Jak začít s puerhem: 1 - úvod

Pár lidí mě porůznu říkalo, že by byli rádi, kdybych nějak stručně sepsal své zkušenosti s puerhem. Tak proč ne?

Přechod k blogu

Rozhodl jsem se, po určité době, přejít s poznámkami o čajování na vlastní stránku - tj. případné pokračování mých poznámek (a větší degustace) budou k nalezení tam. Sice v jiném jazyce, ale to snad až tak nevadí. Zaměření bude obdobné - tmavé wulongy a světlý puerh.

Pyrohův zápisník 14: 2010 Yunnan Sourcing Yi Wu Purple Tea

http://www.yunnansourcing.com/store/product.php?id_product=1518

Čaj jsem nabíral jako řadového člena Yi Wu (snažím se aspoň trochu systematicky napíjet oblasti a producenty). No, a nakonec jsem rovnou objednal dva tongy.

 

Pyrohův zápisník 13: Longfeng Purple Label 2010

Tento čajík bohužel už není běžně k sehnání, díky Cajikovi za poskytnutí vzorku!

 

Slyšel jsem o čaji z mnoha zdrojů, že je extrémně hořký. Nakonec na tom je i něco pravdy...

 

List je krásný, voní příjemně, kořeněně a ovocně.

 

Pyrohův zápisník 12: 2001 CNNP Huang Yin a 2004 CNNP Menghai 7532

Druhý z nabízených čajů je zde: http://www.yunnansourcing.com/store/product.php?id_product=882

 

Dvě další produkce CNNP - na 2001 Huang Yin jsem byl vysloveně zvědav, protože ročník 2002 mne mile překvapil, od čaje druhého čaje jsem nevěděl, co očekávat, a tak jsem neočekával nic.

 

Čajový experiment: Extra vlhké zrání

Jelikož kousek jednoho puerhového koláče, který mám, nebyl tak dobré kvality jako zbytek, rozhodl jsem, že na něm učiním malý eperiment. Experiment se povedl, a tak jsem to zkusil i na lepším koláči. Inu, nedopadlo to nejhůře - minimálně je to zajímavé.

Pyrohův zápisník 11: 2003 Xia Guan Jia Ji Tuo Cha

http://82.100.62.113/chawang/index.php/pu-erh-tea/tuocha/03-xiaguan-jiaj...

 

Prvním problémem, kterému musí kupec této tuo cha čelit je, zda si právě nekoupil napodobeninu. Prvním potěšením, které mi tato tuo cha způsobila, bylo, že to podle mého zcela určitě napodobenina není, leč to je originální produkt.

 

Syndikovat obsah