Africká směs

Africká směs Ibišku a koření
Velice aromatický čaj, koření tvořící většinu v této směsce, přímo nečpí, vůně je mírná, přesto však působí velice ostře. Největší sušené celistvé lístky tvoří Ibišek. Čaj dále obsahuje velmi mnoho zázvoru, citronovou kůru, skořici (velké množství v prachové podobě), nové koření, kardamon a badyán.
suchý list
list
obal
Doporučená jednonálevová příprava: vrchovatou čajovou lžičku směsky vložíme do sítka a louhujeme 5-10 minut (dle chuti). Nálev velmi povzbuzující, velmi silný kořeněný nálev, při této přípravě se smísí všechny tóny koření dohromady a vytvoří tak velmi zajímavý celek, převládá však hřejivá chuť zázvoru a kyselý základ ibišku, v pozadí skořice a badyán, po vypití pocit tepla.
pohled
Příprava v gaiwanu: Zajímavější tóny koření, více prokouknou jednotlivé chuťové složky, celkový dojem ovšem není takový, jako při jednonálevové přípravě. Vůně připomíná směs na masalu (Yogi). Možno připravit 3 nálevy a zaléváme 100°C horkou vodou. Doby louhování 20s/20s/60s. Ibišek zabarví nálev do červena, také díky Ibišku je základová chuť velmi kyselá, následuje zázvor, který okamžitě dodává hřejivý pocit, lehce je cítit skořice, ostatní kořeněné prvky v pozadí. Dozvuk nakyslý s kořeněnou chutí na patře. První dva nálevy velice výrazné, nakyslé, poslední nálev již mírný, méně agresivní.
pohled
Závěr: Velmi netypický čaj, pocit tepla se velmi uplatní v zimním období. Nevšední chuť, kombinace s ibiškem nemusí chutnat každému (velmi nakyslá chuť), již po prvním doušku jsem si ale zvykl a s chutí popíjel další. Již suchý list provoní celou místnost, po zalití je ještě více aromatický. Velmi příjemné pití a zajímavá zkušenost. Nepochybně lze namíchat i doma. Největší podíl má zázvor a Ibišek, poté citronová kůra a skořice, pak nepatrné množství ostatního koření.
louh list
Zakoupeno na trzích v Německu v malém městě Geseke. Celkově nabídka prodejců v Německu je pestřejší a hlavně velmi kvalitní, ať už jde o čaje, nebo koření.
Obrázek uživatele yak

maju na tych trhoch aj "der

maju na tych trhoch aj "der Großmutters Garten"?:) Inak to vyzera pekne

Obrázek uživatele Apepa

Je v podnadpise na etiketě

Je v podnadpise na etiketě napsáno "čaj s ohněm pro oheň"???

Obrázek uživatele mechatronik

nejspíše ano, taky jsem si

nejspíše ano, taky jsem si to tak přeložil...možná nějaká fráze? neumím moc německy...

Obrázek uživatele lotus

spíše bych to přeložil

spíše bych to přeložil jako "čaj s ohněm k ohni"
玉露 = 愛

Obrázek uživatele paca

jinak ta čajovnička

jinak ta čajovnička pěkná stránka

Obrázek uživatele mechatronik

díky ;-) v příštích

díky ;-) v příštích dnech/týdnech chystám přidat TGY, Assam CTC, Rize a nějaký ovocný. Možná časem přibude i nějaký ten ověřený recept na kuskus.