2010 Taiwan Dong Ding - zimní sběr

Přidávám degustaci na autentický polozelený čaj z Taiwanu. V hlavě se mi přehrávalo srovnání několika Dong Dingů co jsem měl možnost v minulosti ochutnat. Tento je pravděpodobně jeden z nejlepších - plný, svěží čaj dodávající dobrou náladu.
oblast Dong Ding - Taiwan,
zimní sklizeň 2010.

Suchý list pravidelně svinovaný, list středně oxidovaný a velmi lehce pečený.

Příprava:
100ml skleněná konvička, předehřev nádobí + nultý oplachovací nálev - nahřátý list voní těžší ovocnou vůní s výraznou květinovou složkou, z vůně je cítit lehké tmavší kořeněné tóny.

1.nálev 85°C/20s - Světle žluto-zelenkavá barva nálevu věstí jemnost tohoto čaje. Z čichátka můžeme cítit hedvábně jemné květinové tóny a svěží ovocnou vůni. Samotná chuť je v tomto prvním nálevu velice lehká, avšak extrémně jemná a příjemná, nálev má ovocný základ (perfektní sladká chuť zralého ovoce, od meruněk, přes exotické ovoce - připomínající zralou Karambolu) a vedlejší tóny jsou prosyceny květinovými složkami. Aftertaste středně dlouhý, zpočátku ovocný přecházející do květinových složek na jazyku.

2.nálev 85°C/15s - podstatně tmavší nálev, spíše do žluta. Vůně v čichátku plná omamná převážně ovocná s malým podílem květinových prvků. Těžší ovocné prvky plně zralého ovoce, objevila se poměrně výrazná kořeněná složka dodávající nálevu svěžest a zajímavost. Afertaste nyní velmi dlouhý, přechází z ovocných složek do kořeněných prosycených květinými tóny. Postupně se zjemňuje do téměř smetanově jemných květinových složek.

3.nálev 85°C/20s - lístky se velmi rychle rozvíjejí. Žlutá barva nálevu. Plná konmplexní chuť s výraznou uspokojující ovocnou chutí s kořeněnými podtóny a květinovou koncovkou. Dochuť jemnější než v předchozím případě, kořeněná složka je v pozadí chutí, převládá začínající ovocná složka, postupně slábnoucí, přecházející do mírné květinové chutě, která vydrží v celých ústech velice dlouho.

4.nálev 85°C/40s - celkově zjemnění, stále plná ovocná chuť evokující ovocné sady, příjemná výraznější květinová koncovka, kořeněná složka výraznější. Dozvuk nepatrně kratší, stále však dlouhý, slabší ovocné složky, jemná květinovost púsobí uvolňujícím dojmem.

5.nálev 95°C/50s - zvýšením teploty vody jsme docílili nepatrnému zvýraznění nálevu, je ale už znát slábnutí. Chuť méně pestrá, ovocnost není tak výrazná, úbytek některých složek, zvýraznění kořeněných tónů. Aftertaste stále dlouhý, ale taktéž méně pestrý, v závěru výraznější kořeněná složka, která již nedává tak uvolňující pocit.

6.nálev 95°C/100s - znatelné oslabení výraznosti, nálev se omezil na středně výrazné ovocné složky a kořeněnou koncovku. Dozvuk ovocno-kořeněný, středně dlouhý.

7.nálev 95°C/300s - poslední příjemný nálev s ovocným nádechem a kořeněným tělem. Dochuť minimální ovocná.

Vylouhované listy většinou složené, nejčastěji třílisté složení, potrhané listy jen místy.

Závěr: Autentický Dong Ding z Taiwanu, příjemný uvolňující čaj pro chvíle, kdy potřebujete vypnout.

//malá poznámka - zde při autentickém Dong Dingu mohu porovnat thajské a taiwanské provedení. Thajský Dong Ding má oproti Taiwanskému poněkud jiné ovocné tóny, více kořeněné složky a hrubší chuť, ale základové složky jsou velmi velmi podobné.

Cena: dohodou se zájemci 300-400,-/50g (cena k jednání dle množství)

Dovozce/prodejce: Jakub Tomek

 

©2011 http://cajovnicka.ic.cz/  - každé pondělí nová degustace

Obrázek uživatele Tschaa

hola? tady není žádný

hola? tady není žádný komentář? ... přitom jsou to opět krásné fotky.

je mi líto, že nemohu posloužit čajovničtějším hodnocením... prostě jsem z toho jen dostala chuť na oolongy ^_^

茶亜

Obrázek uživatele Pyroh

Včera jsem si dal ten

Včera jsem si dal ten thajský Dong Ding - nepřišel mi špatný, ale přeci jen je to něco úplně jiného. V podstatě mi přišel jako poměrně klasický, velmi slušný světlý wulong (něco jako Mao Xie z Anxi). Tenhle Dong ding je tmavší, byť by klidně mohl být i pečenější. Ale dost mě baví ta medovost.

Samozřejmě cena je taky naprosto rozdílná, takže určitý rozdíl je očekávatelný...

Jakub Tomek

Obrázek uživatele mechatronik

Jasně, je to zcela o

Jasně, je to zcela o něčem jiném, ale když je to čaj z jiného prostředí, jiná půda, částěčně určitě i podmínky, zpracování - zaujaly mě některé společné tóny.
Nasládlý nálev prosycený ovocnými prvky skutečně působí medovými složkami, byla to velice dobrá zkušenost. Uklidňující chvilky při popíjení :-)
------------------------------
s úctou a přátelským pozdravem
-|| T¤m@$ Ķ£¤ųđą ||-