2009 Boyou „0706M 901“ Shu Bing Cha

Druh: Shu Pu'er
Sklizeň: jaro 2007
Produkce: jaro 2009, střední fermentace provedená na přelomu jara a léta 2007
Mao Cha: Vyvážená směs Leaf Grade 1 - 3, oblast Menghai
Lokalita: Menghai, Xishuangbanna, Yunnan
Nákup: 3/11 slavnecaje.cz

Příprava: (pokus o) gong fu, yixing, voda vodovodní přefiltrovaná, nepřevařená (90-95°C), ~12g čaje (viz. foto)

Oplachovací nálev světle jemný, hnědo-červený, vůně velmi nevýrazná
První nálev okamžitý, barva tmavě rudo-hnědá, bez zákalu. Vůně lehká, zemitá, chuť slabá, zemitá, lehce nasládlá, velmi lehce kovová, listy se v konvičce ještě očividně nerozpadly.
Druhý nálev slévaný okamžitě, barva nádherná, sytá, tmavě hnědo-rudá. Vůně stále jemná, čistý shu puerh. Chuť krémová, nasládlá, velmi jemná, vyvážená, bez náznaku "prachu" nebo zatuchlé hlíny. Aftertaste doznívající do ještě sladších tónů, bez náznaku trpkosti.
Třetí nálev slévaný okamžitě, barva stejná, jen o stupeň tmavší. Chuť stále sametová, možná ještě o trochu sladší, lehká stopa ořechů? Velmi intenzivně sladký aftertaste.
Čtvrtý nálev slévaný okamžitě, barva odstínem stejná, sytost trochu nižší. Chuť méně sametová, vodovější, ale stále jemná, nasládlá, lahodná. Chtělo to přidat alespoň 5s ..
Pátý nálev, +20s. Barva více tmavě oranžová než hnědá, vůně slábne. Chuť opět sametovější, nápadně sladká, jemná.
Šestý nálev, +2 minuty. Barva stále pěkná, přechází do oranžové, slábne. Chuť o poznání vodovější, stále ale příjemná.
Sedmý a poslední nálev, zalito ihned po slití šestého, + několik minut. Nálev o něco temnější, vůně jemná. Chuť už velmi slabá, "zbytečný" nálev ..

 Pocit z degustace výborný, pro mne opravdu zajímavý, jemný shu puerh, vypadá to na nákup celého koláče :]. A mimochodem, o sítku vím, už je na cestě ..

post scriptum: budu opravdu rád, pokud zkušenější pijáci čaje napíší své hodnocení tohoto čaje, pokud jej znají. Tím mi (a doufám, že i ostatním) pomohou se "učit čaje", předem za to děkuji! :]

Obrázek uživatele brzeska

Při čtení takových

Při čtení takových degustací Shu puerů se mi vždy dostaví Pavlovův reflex :-) Slin mám plnou pusu :-D Tu sladkost, smetanovost a ořechovost v nich miluju ...

Veľmi pekne :-) Tento čaj

Veľmi pekne :-) Tento čaj mam tiež doma, neskutočne dobrý shu, ale ešte lepší je Chinesse new year 2006 ten je ešte vyváženejší a krémovejší

Obrázek uživatele Smouk

Zde kdysi silně

Zde kdysi silně diskutovaný :-) Bo You Chinese New Year je opravdu moc dobrý puerh, můžu jenom potvrdit. Pokud ti Spachale chutná ta 0706ka, tak tenhle fakt doporučuju.

Obrázek uživatele Spachal

Díky za info, nechám si

Díky za info, nechám si rád doporučit podobné perhy :]. Výše uvedený čaj mi opravdu zachutnal, uvidíme, zda ještě nezměním názor po ochutnání jiných v podobné cenové hladině, ale obecně ano, je z mého puerho-začátečnického pohledu skutečně dobrý :]

Ten chinesse new year urcite

Ten chinesse new year urcite skus :-) inak celkovo firma Boyou robi genialne shu pu erhy. robi aj par shengov, pili ste z nich nieco?

Obrázek uživatele Spachal

Shodou okolnosti ten

Shodou okolnosti ten "vanocni" puerh take mam jako vzorek (2006 Boyou „Chinese New Year“ Shu Bing Cha ), takze se na nej tesim o to vice! :]

Za sebe musím říci, že

Za sebe musím říci, že tento čaj mne nijak zvlášť nezaujal. Řekl bych: takové běžné denní pití. Celkem fádní, ničím výjimečný.

Obrázek uživatele Cajik

Čemuž odpovídá i cena.

Čemuž odpovídá i cena. Osobně jsem nepil, ale jako základ na poznání jak chutná shu pu-erh určitě lepší, než noname čaje, běžně u nás nabízené.

To fakt? Mne príde hodne

To fakt? Mne príde hodne dobrý, nie tak ako CNR 200j, ale aj tak veľmi slušný. Skús dať dáky typ na niečo čo považuješ za lepšie.

Chtěl jsem napsal: třeba

Chtěl jsem napsal: třeba cokoliv z Longfengu, ale pak jsem se zarazil, protože výše uvedený mám také od nich. Chachacha!

Prostě mi přijde takový nijaký...

ako ho robis? a nevies

ako ho robis? a nevies konkretnejsie poradit? daco co ta fakt oslovilo, v shu sa moc neorientujem, moja obsesia su shengy, ale rad ochutnam daco lepsie kedze mi tento prisiel ako fakt dost dobry

Zase je to o té ceně,

Zase je to o té ceně, případně dostupnosti. Ale to už se tady řešilo mockrát.

Aktuálně třeba z Longfengu sypaný "2007 Lin Cang Leaf Grade 1", uváděný jako základní shu (tedy tam nejlevnější) mi přijde za tu cenu úplně skvělý. Už teď.

Obrázek uživatele Pyroh

Jj, pokud je to ten, co

Jj, pokud je to ten, co myslím (měl jsem ho myslím z jiného zdroje), tak ten mě taky dost zaujal (minimálně za tu cenu...).
Jakub Tomek

Jasně. Jen tím, co

Jasně. Jen tím, co člověk vypije (ochutná), se něco naučí.

Obrázek uživatele Cajik

Snad ještě je zajímavé

Snad ještě je zajímavé se podívat kolik stojí základní 5letý shu u teanetu a porovnat. Myslím, že vím, který čaj je lepší :-)